et

TANEL PADAR BLUES BAND

Padar laulab bluusi!

Jah, paljud ei tea, et kõikidele suurtele saavutustele lisaks on Tanel Padar on üks väheseid Eesti lauljaid, kes suudab laulda bluusi sellise hingekriipiva ehedusega, mis kõnetab ka kõige südametumaid põlgureid ja võib asjassepühendamatutes kergitada küsimuse, kas tegu on tõesti meie esirokkariga või hoopis tema Mississippi kallastelt külla sattunud teisikuga.

Tegelikult on bluus alati olnud Taneli salaarmastus ja Tanel Padar Blues Band on pool-põrandaalune viis selle väljaelamiseks. See on eelkõige sõpruskonna heatuju-ettevõtmine, mille iga kontserdi repertuaar pannakse kokku eranditult lugudest, mis kõigile osalistele erinevatel põhjustel väga korda lähevad. Üheskoos kaevatakse bluusi kullafondidest välja valitud palasid ning garneeritakse klassikat juurtetruu originaalloominguga. Enamasti püsib bändi fookus Chicago ja Texase bluusil, aga kombatakse ka souli ja funki. Mängitakse lugusid B. B. Kingi, Albert Collinsi jt repertuaarist, sekka pisut James Browni ja muudki, mis parasjagu südamelähedane tundub.

Bändi kuuluvad Ülo Krigul, Argo Toomel, Raul Ukareda ja Petteri Hasa, keda aeg-ajalt asendavad ilmakuulus USA trummar Michael Miley ansamblist Rival Sons või Kristjan Kallas Ewert & The Two Dragonsist.

Koduleht | Video | Facebook