et

JAN UUSPÕLD & RAUL UKAREDA BAND

MG_0414v2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Uuspõldu teavad kõik, kuid paljud pole ilmselt kuulnudki, et eduka näitlejakarjääri kõrval on Jan alati ka muusikaga tegelenud. Tegelikult sai Jan kuulsaks kõigepealt just lauljana. Tema bänd Luxury Filters oli 1990ndate keskel üks populaarsematest bluusibändidest. Luxury Filtersi lugusid kuuleb raadioeetris veel tänagi, kuulsaim neist ilmselt ,,Tramm nr. 66″.

Raul Ukareda on Compromise Blue ja Tanel Padar Blues Bandi kitarrist ning suure bluusientusiastina ka üks Augustibluusi korraldajatest.

Raul ja Jan tutvusid 1990ndate vilka musamaailma tohuvabohus, tõenäoliselt Von Krahli baaris või Eeslitallis – kes seda enam mäletab… Siis sai pulli tehtud laval ja lava taga, aga vanade kolleegide esimene päris ametlik koosmusitseerimine sai teoks alles 2015. aastal, kui Augustibluusi pealaval vanameister B.B. Kingi mälestati. Tol korral mängisid Jan ja Raul koos vaid paar lugu, kuid need mõjusid nii hästi, et sealsamas Haapsalu linnuse lava taga sündis mõte ühine täispikk kava kokku panna ja Eestimaa väärikamatel festivalidel ja kontsertlavadel üles astuda.

Projekti repertuaaris on Rauli ja Jani kirjutatud tuntud ja tundmatuid lugusid, aga ka paremaid palu bluusiklassikast, ja otse loomulikult ka mõlema suure lemmiku B.B. Kingi repertuaarist.

Koosseis:

Jan Uuspõld – vokaal
Raul Ukareda – kitarr
Marek Talts – kitarr
Raul Vaigla – bass
Taavi Kerikmäe – klahvpillid
Petteri Hasa – trummid

 

Video