et

COMPROMISE BLUE

Compromise_Blue-foto_Riina_Varol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Compromise Blue on üks vanimaid, aga võimalik, et ka kõige vanem järjepidevalt tegutsev nn idabloki bluusibänd.

Compromise Blue sündis 1988. aastal vabrik Salvo suveniiritsehhi sööklas, kus noored muusikud – Raul Ukareda, Ain Kalme, Hannes Pikkat ja Eri Kask harjutamas käisid. Järgnesid  spontaansed etteasted TPI rokiklubis ja põrandaalustel noortepidudel. Bändi nimi tuli kiiruga välja mõelda, kui pakuti esimest ,,suurt” esinemist 1988. aasta suvel Elva Rockil. Copromise Blue praegust karismaatilist lauljat, Emil Rutikut, kohati 1989. aasta Peda Folgil ja üksteise äratundmine oli täielik. Emili eestvõttel muutus bändi kõla lõbusamaks ning vähem kui aasta jooksul sai Compromise Bluest vabariigi nõutuim peobänd.

Compromise Blue on tänaseks kasvanud 9-liikmeliseks ansambliks, mille lahutamatuks koostisosaks ja tooniandjaks on 4-liikmeline puhkpilligrupp.

Compromise Blue bluus järgib Chicago bluusist väljaarenenud stiile, mõnuga mängitakse ka soul-funk tunnetusega palu ning muidugi rock’n’roll ‘i. Compromise Blue on reisinud maailma eri paigus ja esinenud suurtel lavadel koos paljude bluusi- ja rock’n’roll legendidega nagu The Fabulous Thunderbirds, Gene Taylor, Rufus Thomas, Omar Kent Dykes jpt.

Emil Rutiku – laul

Raul Ukareda – kitarr

Argo Toomel – bass

Peep Kallas – trummid

Ülo Krigul – klahvpillid

Siim Aimla – baritonsaksofon

Jaak Oserov – trompet

Margus Männa – saksofon

Andres Kontus – tromboon

 

Video | Video | Video | Video